Ed Sheeran zirveyi kaptırmadı… En çok dinlenen sanatçı oldu

Müzik lisanslama şirketi PPL tarafından derlenen listede Ed Sheeran en çok dinlenenlerde ilk sıraya yerleşirken, yerli sanatçılar da ilk 10’a hakim oldu.

Yorkshire doğumlu ve Suffolk’ta büyüyen 33 yaşındaki Sheeran, dokuz yıl içinde yedinci kez Birleşik Krallık radyo, televizyon ve halka açık yerlerde kullanılan müzik listesinin zirvesine çıktı. Sheeran şunları söyledi: “Geçen yılın en çok çalınan sanatçısı olarak beni seçtiğiniz için teşekkür ederim. Ekibime teşekkür ederim, sadece benim adıma değil, birlikte çalıştığımız tüm sanatçılar için de. Bu ödülü aldığımız için mutluyum.”

Şu anda Eras turnesinde olan Taylor Swift ise 2023’te 10. sırada yer alırken, ikinci sıraya sıçrayarak ayrıca dikkat çekti.

2023’te vizyona giren Barbie filminde yer alan “Dance the Night”ın yıldızı Dua Lipa, en çok çalınan üçüncü sanatçı oldu. Dördüncü sırada ise Rihanna ile “We Found Love”, Florence Welch ile “Sweet Nothing” ve Ellie Goulding ile “Miracle” gibi şarkıları bulunan İskoç DJ ve plak yapımcısı Calvin Harris yer alıyor.

Fransız DJ David Guetta beşinci, Sir Elton John ise altıncı sırada yer alıyor.

İlk 10’a giren tek grup yedinci sırada yer alan Coldplay olurken, Tom Grennan sekizinci sıraya ve Harry Styles dokuzuncu sıraya yerleşti. Dünya turnesiyle son zamanlarda dikkat çeken Madonna ise ilk 10’da son sırada yer alıyor.

En çok çalınan şarkı sıralamasında ise Sheeran Miley Cyrus’un hit şarkısı Flowers’ın ardından ikinci sırada yer alıyor. Lewis Capaldi’nin Forget Me’si üçüncü, Swift’in Anti-Hero’su dördüncü sırada yer alıyor.

PPL’nin CEO’su Peter Leathem şunları söyledi: “Bu yıl öne çıkan tüm sanatçıları, özellikle de Ed ve Miley’i bir numara oldukları için tebrik ederiz. Küresel müzik pazarı daha da rekabetçi hale gelirken, en çok çalınan 10 sanatçıdan yedisinin İngiliz olduğunu görmek harika.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x